Агенція Іміджу України | Україна в німецьких ЗМІ (02.05.2016 – 06.05.2016)
25487
page,page-id-25487,page-child,parent-pageid-21678,page-template-default,ajax_fade,page_not_loaded,,select-theme-ver-2.2,vertical_menu_enabled,wpb-js-composer js-comp-ver-4.5.2,vc_responsive

Україна в німецьких ЗМІ (02.05.2016 – 06.05.2016)

Автори: Анна Денисова та Поліна Завадська

З 2 по 6 травня Україна в німецьких медіа практично не фігурувала: загальна кількість релевантних статей була мінімальною. Найпопулярнішим виявилось згадування України в контексті можливого скасування візового режиму для Туреччини (22%). Деякі німецькі політики вкрай негативно оцінюють таку перспективу. “Скептично висловився також речник фракції ХДС/ХСС з питань внутрішньої політики Штефан Майєр: він каже, що згідно з позицією Єврокомісії, існує велика загроза, що безвізовий режим розглядатиметься як політичне питання, а не питання фактичного характеру. Політик ХСС заявив “Новій пресі Пассау”, що жодних політичних поступок не повинно бути. По-перше, через можливі ризики для безпеки, але також щоб не дати неправильний імпульс іншим країнам, таким як Україна”.

Друге місце розділили наступні теми:

  1. гонитва озброєнь між Росією і НАТО.

До кінця року Росія планує направити 3 нові підрозділи до своїх західних та південних кордонів. Цей крок є відповіддю на збільшення присутності НАТО в Східній Європі. “Гонитва озброєнь між Росією і НАТО продовжується: Москва розміщує на заході та півдні країни 3 нові дивізії загальною чисельністю у мінімум 15 тис. солдатів. Тим самим Росія реагує на заплановане переміщення 4 батальйонів НАТО з близько 4000 солдатів у Польщу та в Прибалтику”.

Гонитва озброєнь між Росією і НАТО.

Гонитва озброєнь між Росією і НАТО.

  1. нічия у матчі з німцями.

Юнацька збірна Німеччини з футболу U17 зіграла на Чемпіонаті Європи проти України із рахунком 2:2.

Серед інших тем:

Focus опублікував відео, у якому йдеться про те, що Путін підписав закон про безкоштовну видачу громадянам Росії землі на “Далекому Сході”. Журналісти дають своє пояснення такому рішенню: “Далекий Схід має протяжний сухопутний кордон з Китаєм. Вже роками все більше китайців перетинає російський кордон і поселяється там. Спостерігачі побоюються, що одного дня китайський уряд піде за кримським сценарієм: Китай може аргументувати, що він має захистити свою меншину на російському “Далекому Сході” і, можливо, анексувати частину країни – як Росія зробила це з Кримом. А можливість втратити частину величезної імперії – це найбільший страх кожного російського правителя”.

Це видання також описало непересічний випадок з італійського судочинства. У 2011 р. 36-річний безпритульний мігрант з України поцупив у супермаркеті м. Генуя (Італія) два шматочки сиру та упаковку ковбаси. За це його засудили до 6 місяців позбавлення волі та виплати штрафу у 100 євро, хоча самі продукти коштували близько 4 євро. Тепер Вищий суд постановив, що йшлося про “безпосередню та екзистенційну потребу у їжі”. Судді вирішили, що у таких випадках право на виживання переважає над правом власності супермаркету. Попередній вирок було скасовано.

“Рішення знайшло підтримку в італійських медіа. Щоденна газета “La Stampa” прокоментувала: це має “нагадати кожному, що у цивілізованій країні навіть найгірші люди не повинні помирати з голоду”.

На Bild вийшла стаття про підготовку “показового параду путінських головорізів” у Донецьку. Вулицями ходять танки і важка гусенична техніка, заборонена Мінськими домовленостями. Юліан Рьопке зазначає, що цей “парад” вкотре підтверджує, як сильно сепаратисти підтримуються військовою технікою з боку російської армії. Тим часом ОБСЄ констатує постійне порушення угод між українською стороною і сепаратистами та наголошує на факті занадто близького до лінії фронту розташування важких озброєнь.

Якщо ж робити підсумок щодо загальних тенденцій тижня, то доводиться констатувати мізерну кількість статей, у яких принаймні опосередковано йдеться про Україну. Вочевидь, така апатія німецьких ЗМІ буде компенсована після чергової зустрічі “нормандської чертвірки”, що відбудеться 11 травня.