Агенція Іміджу України | Україна в німецьких медіа: найважливіші публікації за період з 30.01.2017 по 05.02.2017
26144
page,page-id-26144,page-child,parent-pageid-23067,page-template-default,ajax_fade,page_not_loaded,,select-theme-ver-2.2,vertical_menu_enabled,wpb-js-composer js-comp-ver-4.5.2,vc_responsive

Україна в німецьких медіа: найважливіші публікації за період з 30.01.2017 по 05.02.2017

Автор: Анастасія Гуменюк

Минулого тижня увага світових ЗМІ щодо України зосередилась на подіях на Сході України – в Авдіївці. Німецькомовні Інтернет-ЗМІ не залишились осторонь та зреагували на обстріли українського міста. Щоправда, інформація про нову хвилю військових дій на Донеччині з’явилась у мережі на третій день після початку обстрілів – 31 січня.

Spiegel Online: ПОЧАТОЙ БОЙОВИХ ДІЙ ПІСЛЯ РОЗМОВИ ПУТІНА ТА ТРАМПА

Найбільше переглядів за 31 січня набрала публікація Spiegel Online під назвою «Ескалація бойових дій в Східній Україні: ні електроенергії, ні води, багато загиблих». На думку видання, Київ побоюється можливого зближення Росії та США. «Бойові дії почалися відразу ж після першої телефонної розмови між новим президентом США Дональдом Трампом та кремлівським лідером Володимиром Путіним», пише Spiegel Online.

Наступними найбільш популярними за кількістю оглядів стали публікації проукраїнського видання Ukraine-Nachrichten та проросійського Sputniknews. Перше видання повідомляє, що українська армія поки що не порушила жодного пункту Мінських домовленостей, а російські гібридні війська провокують контратаку. 16651860_1251664704920362_1458681025_n

Натомість Sputniknews звертає більше уваги на бомбардування вугільної бази імені О. Засядька українською стороною, «незважаючи на існуючу угоду про припинення вогню» та повідомляє про блокаду близько 200 шахтарів, які опинилися у небезпеці через «обстріл українських збройних сил».

Euronews: КРЕМЛЬ ТА КИЇВ ОДНАКОВО ВИННІ

16651711_1251665094920323_41647993_nЦікавою є публікація Euronews, де повідомляється, що «відповідальними за ескалацію конфлікту є однаково і Кремль, і Київ. З обох сторін є кілька смертей і десятки отримали поранення».

Welt.de: КИПЛЯЧА ВІЙНА, ЩО НЕ ЗАКІНЧУЄТЬСЯ

1 лютого Welt.de написали, що це найжорстокіша ескалація на Донбасі за останні тижні. Видання повідомляє, що «для цивільного населення відновлення війни означає смертельну небезпеку». Також у статті звертається увага, що «провокаційні дії з обох сторін є причиною того, що відбувається». Повідомляється, що «сторони щоразу наступають одна на одну, стверджуючи, що це оборонювальний маневр і відповідь на провокаційні акти іншої сторони. Результат – кипляча війна, що постійно триває».

RT Deutsch: ПУТІН: ЕСКАЛАЦІЯ НА ДОНБАСІ – СПРАВА РУК КИЄВА

2 лютого найбільшого резонансу набрала стаття від RT Deutsch. Видання повідомляє, що Путін назвав причини ескалації на Донбасі. За його словами, це провокація української сторони. «Українське керівництво потребує коштів ЄС, країн Європи, США та різних міжнародних організацій. Це краще спрацює, якщо виставити себе у ролі жертви». Таку саму позицію висвітлює проросійський Sputniknews. 

Sputniknews: ЕСКАЛАЦІЯ СПІВПАЛА З ВІЗИТОМ ПОРОШЕНКА В НІМЕЧЧИНУ

3 лютого тематика бойових дій в Авдіївці переважно була висвітлена у проросійському новинному порталі Sputniknews. Так, з’явилась інформація, що відновлення бойових дій на Донбасі почалися з того моменту, як український президент П. Порошенко виступив за нові санкції проти Росії під час візиту до Німеччини. В іншій публікації Sputniknews повідомляється про заяву представниці російського МЗС Марії Захаровової: «У ніч на 3 лютого Донецьк був обстріляний з важкої артилерії військами збройних сил України. Цьому варварському нападу немає виправдання. Київ порушив норми Женевської конвенції про захист цивільного населення під час війни».

Варто зазначити, що ажіотаж навколо теми ескалації на Донбасі почав спадати 3 лютого. До кінця тижня, а саме в період 4-6 лютого, інформація щодо бойових дій в Авдіївці плавно зникала з поля зору німецькомовних онлайн-ЗМІ. Виключенням стали публікації проросійських Sputniknews, які перманентно з’являлися та передавали ті новини, що висвітлювалась раніше.