Агенція Іміджу України | Огляд найпопулярніших новин про Україну за 16 лютого в англомовній пресі
25173
page,page-id-25173,page-child,parent-pageid-21678,page-template-default,ajax_fade,page_not_loaded,,select-theme-ver-2.2,vertical_menu_enabled,wpb-js-composer js-comp-ver-4.5.2,vc_responsive

Огляд найпопулярніших новин про Україну в англомовній пресі за 16 лютого 

Автор: Ірина Купчинська

Український порядок денний у медіа різниться зі світовою інформацією про Україну. Вітчизняні ЗМІ вчора писали насамперед про президентський заклик до відставки Яценюка та Шокіна, голосування за недовіру до уряду та збереження посади Прем’єр-міністром. Світ бачить Україну дещо інакше. Увагою не обійшли Яценюка, однак не забули про бойові дії, фінансування МВФ та глобальний контекст зміщення акцентів із України на Сирію.

Не варто, щоправда, сподіватися на надмірну увагу до українських питань. Усі статті за 16 лютого з доволі незначним соціальним резонансом*. Для порівняння, стаття на Mirror про погоду у Великобританії, де штормові умови мимохідь порівнюються з Україною, набула соціального показника 2000. Це в рази більше, ніж статті про економіку, політику та бойові дії в Україні.

*соціальний показник, який фіксує моніторингова програма полягає у сумі поширень, коментарів та лайків у соціальних мережах Twitter та Facebook

Таким чином, найавторитетніші англійськомовні медіа 16 лютого опублікували про Україну такі матеріали:

  1. BBC Українська криза: ПМ Яценюк пережив голосування за висловлення недовіри (соціальний резонанс 497)

http://www.bbc.com/news/world-europe-35591605

В аналітичному матеріалі кореспондента BBC Тома Барріджа ідеться про голосування з приводу недовіри до уряду. Журналіст вказує, що Прем’єр-міністра України критикують за повільний темп реформ та звинувачують у корупції. Також “стосунки між Прем’єр-міністром та Президентом входять у новий етап напруження”: глава держави попросив ПМ скласти повноваження, але він “пережив” голосування парламенту за висловлення недовіри до уряду. Автор робить висновок, що “уряд продовжує дільність, але нестабільність залишилася, тому складно виключити подальші зміни в уряді у тій чи іншій формі”.

  1. Time Бойові дії між українськими силами та сепаратистами знову загострюються

(соціальний резонанс 413)

http://time.com/4225348/ukraine-separatists-russia-war/

“Минулорічні перемир’я і припинення вогню не змогли запобігти конфлікту“, – заявляє лід статті. “Це все ще, на жаль, активний конфлікт”, повідомив Ламберто Заньє, генеральний секретар Організації з безпеки і співпраці в Європі, первинної структури з євробезпеки. “Ми спостерігаємо … безперервні військові дії, особливо з сепаратистського боку». У статті також згадується про складну гуманітарну ситуації у прифронтових зонах.

  1. The Economist Скільки МВФ дав Україні насправді? (соціальний резонанс 328)

http://www.economist.com/blogs/freeexchange/2016/02/not-exactly-profligate

Редакційна стаття починається з того, що Яценюк залишається на посаді після голосування за висловлення недовіри. Політичний хаос залишається разом з урядом, що може спричинити затримки у виплатах та траншах МВФ “який попередив банкрутство уряду низкою позик”. Однак, допомога МВФ була не настільки значною, як багато може вважати. Україна одержала за два останні роки лише 11 млрд доларів допомоги, а не 35, як часто припускають з інформації про попередні домовленості.

 

  1. Radio Liberty Прем’єр-міністр України Яценюк пережив голосування за висловлення недовіри (соціальний резонанс 281)

http://www.rferl.org/content/ukraine-poroshenko-yatsenyuk-shokhin-resign/27555646.html

Доволі об’ємна інформаційна стаття колективного авторства української служби Радіо Свободи. Її основний акцент залишається на голосуванні за відставку Прем’єр-міністра за кілька годин після прохання Президента України до ПМ з приводу складення повноважень. Рівно третина статті присвячена відставці Шокіна. Остання частина розповідає скандальну історію із кулачною бійкою в парламенті та спробу “винесення” Прем’єр-міністра із зали парламенту. Загалом не найкраща публікація з точки зору іміджу уряду та України.

  1. The Washington Post У той час, як увага залишається на Сирії, Україна спостерігає найважчі бої за місяці (соціальний резонанс 159)

https://www.washingtonpost.com/news/checkpoint/wp/2016/02/16/as-focus-remains-on-syria-ukraine-sees-heaviest-fighting-in-months/

“У той час, як світові держави сфокусувалися на замороженні конфлікту у Сирії, війна в Україні триває. Згідно з повідомленнями міжнародних моніторингових організацій та солдатів на фронті, бойові дії сягнули рівня, небаченого за місяці.” Журналіст Томас Ґіббонс-Неф також зазначає наявність бойових дій з використанням “важкої” бойової техніки та складну ситуацію, що склалася для мешканців прифронтових територій: обстріли, життя у підвалах, перебої з постачанням електроенергії, не знешкоджені вибухові пристрої та інші негаразди, що спричинили появу близько 1,4 мільйона вимушених переселенців.

Дані зібрані за допомогою моніторингової системи “ОКО” http://www.ukroko.org/